1 травня в Коломийському навчально-науковому інституті відбулася Хресна дорога, стації якої читали викладачі інституту та Коломийського індустріально-педагогічного фахового коледжу. Новітню «Хресну дорогу» про Україну та важку долю українського народу написала кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри української мови Факультету філології Роксолана Стефурак. «Всі українці несуть сьогодні важкий хрест разом з Ісусом, ми всі віримо в перемогу добра над злом, величаємо Воскресіння Господа нашого Ісуса Христа і надіємося на «воскресіння» України», – зазначив на початку заходу духовний наставник молоді Коломийського інституту отець Володимир Гуменюк. У розважаннях Хресної дороги взяли участь студенти Коломийського навчально-наукового інституту та Коломийського індустріально-педагогічного фахового коледжу. На зустріч також завітали військові ЗСУ, які проходять лікування у військовому госпіталі міста. Наприкінці Хресної дороги до присутніх у залі звернулися воїни ЗСУ Михайло Ковальчук, Дмитро Криворотько, Микола Павлюченко, які розповіли про віру в Бога на передовій і засвідчили чуда, які відбулися в їхньому житті. Студенти та викладачі вітали воїнів стоячи. Особливо теплим і щемливим виявився виступ воїна Михайла Ковальчука, котрий кілька років тому ще в Коломийському інституті був завідувачем кафедри філології та викладав студентам дисципліну «Українська мова за професійним спрямуванням», на початку повномасштабного вторгнення вступив добровольцем до лав ЗСУ, гідно ніс службу на передовій, кілька місяців тому зазнав важкого поранення і зараз проходить реабілітацію в рідній Коломиї. Проведення такої Хресної дороги ініціювала провідна фахівчиня Центру досліджень «Покутської трійці», дружина воїна Оксана Ковальчук. Модератором заходу виступила доцентка кафедри філології Коломийського інституту Галина Волощук. Наприкінці заходу студенти 1 курсу спеціальності “Середня освіта (українська мова і література)” Анна Буторіна, Вікторія Мотрук, Христина Тимків зачитали вірші про Україну. В. о. директора Коломийського інституту Ольга Слипанюк та директор Коломийського індустріально-педагогічного фахового коледжу Микола Вінтоняк висловили подяку організаторам заходу. Дякуємо Богу за Україну! Дякуємо воїнам ЗСУ!
Все буде Україна!