31 січня на базі Коломийського навчально-наукового інституту доцентка кафедри міжнародних економічних відносин Iryna Serniak (Ірина Серняк) провела тренінг з циркулярної економіки ( Girls Go Circular) від громадської організації JA Ukraine для студенток цього навчального закладу спеціальностей 013 Початкова освіта, 014.01 Середня освіта (українська мова і література). У події також взяли участь учениці двох коломийських ліцеїв – № 2 та № 9.
У межах даного освітнього проєкту, за допомогою ігрових методик, учасниці дізналися про особливості економіки замкненого циклу, про цифрові та підприємницькі навички, які необхідні як для особистого, так і для «бізнес-життя», про основи фінансової грамотності і мали можливість розвинути свої власні бізнес-проєкти. За результатами навчання учасниці отримали міжнародні сертифікати про проходження тренінгу в межах курсу Girls Go Circular.
«Мені дуже сподобалося сьогодні на тренінгу. Спочатку я думала, що це буде нудно. Але виявилося зовсім навпаки. Я взахваті! Було круто, весело, дуже пізнавально. Я б залюбки ще відвідала щось схоже.», – поділилася враженнями одна з учасниць.
Наприкінці події, Галина Волощук, директорка Навчально-наукового центру професійної кар’єри та освіти ПНУ ім. Василя Стефаника розповіла про структуру Університету, спеціальності та про умови вступу-2025, а Лілія Михайлишин, завідувачка кафедри міжнародних економічних відносин, зробила акцент на перевагах навчання на освітніх програмах «Міжнародні економічні відносини» і «Управління міжнародним бізнесом». Що особливо приємно, присутні зацікавилися навчанням в Університеті. Оксана Поясик, завідувачка кафедри педагогіки і психології ознайомила зі специфікою навчання в Коломийському навчально-наукового інституту.
Така синергія у співпраці дала можливість ученицям здобути нові прогресивні знання, що підтверджені виданими сертифікатами, побачити на практиці як працють викладачі університету та загалом отримати інформації про можливості #ПНУ.
Girls Go Circular – це освітній проєкт надає дівчатам у віці 14-19 років з усієї Європи цифрові та підприємницькі навички за допомогою програми навчання з питань циркулярної економіки.
Проєкт сприяє досягненню цілей політики гендерної рівності та, зокрема, Дії №13 Плану дій з цифрової освіти на 2021-2027 роки – «Заохочення участі жінок у STEM». Проєкт впроваджується під координацією Європейського інституту інновацій та технологій (EIT) – EIT RawMaterials і реалізується JA Ukraine – неприбутковою громадською організацією, членом всесвітньої мережі JA Worldwide, яка розвиває підприємницькі навички у молоді.