Доцентка кафедри педагогіки і психології Коломийського навчально-наукового інституту Прикарпатського Ольга Слипанюк (голова журі), доцентка кафедри філології Галина Волощук, доцент кафедри філології Євген Лепьохін увійшли до складу журі І етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України, який відбувся 20-21 січня 2025 року в управлінні освіти Коломийської територіальної громади.
На конкурс було подано 30 робіт, що охоплюють різноманітні наукові секції: педагогіку, психологію, фізику, математику, біологію, хімію, екологію, історію, філософію, літературознавство та інші.
Важливим аспектом конкурсу є те, що роботи учнів були виконані в різних наукових напрямках. Деякі учасники зосередили свою увагу на експериментальних дослідженнях, інші — на теоретичних розробках і аналізі існуючих наукових концепцій. Презентації робіт були різноманітними, а дослідження охоплювали актуальні теми сучасності, такі як інновації в медицині, IT технологіях, зміна клімату, новітні технології, екологічні проблеми, дослідження творчості місцевих художників та ін.
Відрадно те, що досліджено творчість завідувача кафедри філології Коломийського навчально-наукового інституту Прикарпатського національного університету відомого письменника, краєзнавця, журналіста Миколи Васильчука.
Члени журі, приділяли особливу увагу науковій обґрунтованості робіт, оригінальності підходів, використанню сучасних методів дослідження та здатності учасників чітко презентувати свої результати. Крім того, важливим критерієм оцінювання була здатність учасників захищати свою позицію під час обговорення та давати вичерпні відповіді на питання.
Всі учасники вразили журі не тільки глибиною досліджень, а й умінням аргументувати свої висновки та відповідати на складні питання.
Переможці першого етапу отримали високі оцінки за свої роботи, і мають можливість продовжити участь у наступних етапах конкурсу. Це дає шанс молодим дослідникам зануритися в наукову діяльність і подальше вдосконалювати свої наукові дослідження, сприяючи розширенню свого наукового кругозору та майбутнього професійного вибору.