І етап ХІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

У Коломийському навчально-науковому інституті провели І етап ХІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка, в якому взяли участь студенти спеціальностей «Середня освіта (українська мова і література)» та «Початкова освіта». Зі словами вітань до студентів звернулися завідувач кафедри філології Микола Васильчук, завідувач кафедри педагогіки і психології Оксана Поясик, доцент кафедри філології Ольга Русакова та заступник директора з виховної роботи і практичної підготовки Галина Волощук. Студенти звернули увагу на цікаві та неординарні завдання: «Загальновідомо, що в часи Шевченка для кожного прошарку населення існував свій чіткий зовнішній образ, якому в залежності від майнового та родового статусу відповідав певний костюм: вбрання простого народу та привілейованих верств, міський та сільський одяг. Коли ж Тарас Шевченко, проживаючи в Петербурзі, одягнув одночасно модний міський костюм і селянську смушкову шапку з кожухом, це просто шокувало оточуючих, адже поєднувати одяг різних станів не було прийнято. Як Ви гадаєте, що хотів продемонструвати письменник своїм сучасникам? Напишіть твір-роздум на тему «Естетика традиційного українського одягу як вияв національної самосвідомості Тараса Шевенка». Головою журі виступила кандидат філологічних наук, доцент Галина Волощук, члени журі – завідувач кафедри філології, кандидат філологічних наук, доцент Микола Васильчук і кандидат філологічних наук, доцент Ольга Русакова.